budte traja kosice

Novinky

Objednávanie na vyšetrenie spermiogramu

Na vyšetrenie spermiogramu sa nie je potrebné objednávať (okrem letných prázdnin a obdobia Vianoc, kedy si je lepšie overiť, či funguje andrologické laboratórium). Na vyšetrenie nie je potrebné žiadne doporučenie ani výmenný lístok. Poplatok za základné vyšetrenie spermiogramu je 15 Eur, na špeciálnych testoch sa môžete dohodnúť priamo na pracovisku v deň vyšetrenia.

Zmrazovanie pohlavných buniek

Naše pracovisko Vám ponúka možnosť zmrazenia pohlavných buniek v prípadoch, keď je ohrozená Vaša reprodukčná kapacita v budúcnosti. Typickým príkladom sú pacienti pred onkologickou liečbou, u ktorých hrozí poškodenie semenníkov alebo vaječníkov pri chemoterapii alebo rádioterapii (ožiarení).

Nová metóda PICSI

Metóda PICSI využíva princípy a výhody prirodzeného oplodnenia, kedy len zrelá spermia oplodní vajíčko, a metódy ICSI, pri ktorej je spermia vložená priamo do cytoplazmy vajíčka. Pri tejto modifikácii mikromanipulačného oplodnenia ICSI sa používajú iba spermie, ktoré sú špecificky vyberané väzbou na hyaluronan - proteín, ktorý je prirodzenou súčasťou obalu vajíčka. U takto vybraných spermií je výrazne nižší výskyt chromozomálnych anomálií (poškodenia genetického materiálu spermie) a ich použitie pre oplodnenie vajíčka s väčšou pravdepodobnosťou povedie k vývoju zdravého embrya.

Predimpantačná genetická diagnostika a skríning

Ide o metódy umožňujúce genetické vyšetrenie vyvíjajúceho sa embrya ešte pred jeho vložením do maternice. Predpokladom genetického vyšetrenia je odber buniek (blastomér) z embryí. Genetická analýza je preto vždy spojená s mimotelovým oplodnením a nie je možné geneticky vyšetriť embryá počas prirodzeného počatia.

PGS - Predimplantačný genetický skríning

Umožňuje pre vloženie do maternice vybrať perspektívne embryo s normálnym počtom chromozómov. Takéto embryo má najväčšie šance k uhniezdeniu a vysoké šance, že povedie k narodeniu zdravého dieťaťa. Pomocou metódy array CGH (tzv. mikročipy) sa vyšetrí všetkých 24 chromozómov, čo je veľkou zmenou oproti starším postupom. Pri metóde FISH, ktorá sa používala v minulosti, a na niektorých pracoviskách ju používajú dodnes, bolo možné vyšetriť len menší počet chromozómov, maximálne 8-10 chromozómov.

PGD – Predimplantačná genetická diagnostika

PGD je vhodná pre páry, v ktorých rodine sa vyskytuje genetické ochorenie, ktorému chceme predchádzať. O vhodnosti PGD pre konkrétny pár rozhoduje klinický genetik, s ktorým Vám dohodneme konzultáciu, ak sa vo Vašej rodine nejaká genetická záťaž vyskytuje. Každá rodina má svoj špecifický genetický problém, preto pre každú rodinu hľadáme optimálne riešenie individuálne.

EmbryoGen

EmbryoGen je špeciálne kultivačné médium, ktoré obsahuje prírodné rastové faktory.

EmbryoGlue

EmbryoGlue, nazývané tiež lepidlom na embryá, samozrejme nie je skutočným lepidlom.

Darujte život

Veľmi radi na našom pracovisku uvítame všetkých, ktorí chcú pomôcť neplodným párom, ktoré nemôžu mať geneticky vlastné dieťa. Naši zamestnanci Vám veľmi radi vysvetlia možnosti darovania reprodukčných buniek.

Sme tu pre Vás už 11 rokov

Znížená cena za monitoring vývoja embryí pre našich klientov od 01.01.2017 

Darujte vajíčka

Spojte sa s nami

Sme vám k dispozícii každý pracovný deň od 08.00 - 15.00

Tel: 055 / 625 31 51

Mobil: 0917 848 071

info@spln.eu

Nájdete nás

Masarykova 17
04001 Košice
GPS Súradnice: 
N48 43.707 E21 15.614

Napíšte nám

Ak máte otázky, napíšte nám email alebo využite náš formulár.

Meno: *
Tel. kontakt:
Email:
Vaša otázka: